30 Kasım 2016 Çarşamba

Yeniden merhaba...


6 ay olmuş yazmayalı. Bu şirin mi şirin görseldeki gibi rüzgarda savurulup gidiyormuşum gibi geliyor bazen. Bu sene çok çabuk geçmedi mi? Artık zaman daha çabuk geçiyor sanki. Yaşlanma belirtilerinden biri de bu sanırım. Zamanın daha hızlı geçiyormuş gibi hissedilmesi...

Çok mühim değişikliklerin olmadığı bir 6 aydı benim için. Yaşadığım her gün, çevremde sayıca az da olsa, sevdiğim insanların olması, sağlıkla alınan her nefes değerli ve muhteşem ama 2016 benim için sıradandan öteye geçmeyen bir yıl oldu. Ve sanırım nasıl geçtiğini anlamadığım bir yıl. En hızlı yıl unvanını veriyorum 2016'ya.  Görüşmeyeli değişen hiçbir şey yok yani anlayacağınız hayatımda. Hala çocuk sahibi olmayı reddeden eksik bir kadınım, Üzüm kızım  şükürler olsun ki hala bizimle, hala iş ev arası gidip gelmelerle harcıyoruz ömrü işte. İş hayatımdaki ufak değişikliği hiçe saymak da olmaz tabi. Müdür vekilliği verildi bana, teselli ikramiyesi olarak. Yaşadıklarımdan sonra artık gözümde çok da kıymeti olmadığından önemsemiyorum bu durumu. Ama şu var, şu an iş hayatımın en huzurlu dönemini yaşıyorum sanırım. 

Buraya hiç uğramadım, yazılanları hiç okumadım :( Ve Küçük Joe'nun dürtmeleri olmasa sanırım hiç açmayacaktım. Kopuşun sebebi tam olarak şu diyebileceğim bir şey de yok. Önceden,yazdıklarınızı okumak, burada bir şeyler paylaşmak çok mutlu ediyordu beni. Belki hala edecek, yazsam, okusam. Ama nedenini bilmiyorum işte. Olmuyor. Belki ülke gündeminden, yazacaklarımı, yaşadıklarımı önemsiz hissetmekten. Ülke bu durumdayken ben nelerden bahsediyorum, nelere takılıyorum hissi yazmamı zorlaştırıyor belki. Bilmiyorum işte... En azından okuduklarımı yazsaydım pişmanlığı yaşamıyor değilim. Buraya büyük oranda bu amaçla yazmaya başladım zaten. Okuduklarımın kaydını tutmak için. Neyse belki ufak ufak yazarım bir şeyler yine. Şimdilik bu kadar olsun.

13 yorum :

 1. ayyyyyy çok sevindim ama şimdi!!! hem ses vermiş olmana, hem senin önemsemediğin ama bence emeğinin tamamen boşa gitmemiş olduğunu gösteren müdür vekilliğine.
  ben anlıyorum seni. bazen insanın canı istemez. bazen kopar. olsun. evet bu gündemle ne yazsak yersiz. ama işte nefes almak gibi bir şey yazmak da. yazmayalım da ölelim mi? :)
  hoşgeldin.

  YanıtlaSil
 2. Evet, oluyor bazen. Sağlık olsun:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağlık olsun, ne güzel söz dimi :) Yorum gelmesinin mutluluğunu bile unutmuşum, ne güzelmiş :) Teşekkürler.

   Sil
 3. Çok özlemiştim seni, daha ün düşünüyordum belki inanmayacaksın.. Bir kedi videosu görmüştüm, sen aklıma gelmiştin, neler yapıyor keşke blog dışında bir adresi bir telefonu bişeyi olsa diye geçirmiştim içimden ama gizlilik ihtiyacına tabii saygı duyuyorum (yine de istersen ver özelden diye ekleyeyim bir umut) :) Bu sene gerçekten hızlı geçti, senin "eksik"lerini ben kapayıp bi de oğlan ekledim hanemize :D Aklımı seveyim tabii zorum zorum zorlanıyorum ama oğlan pek sevimli.. Üzüm gibi falan işte aynı mantık :D Çok öperim, umarım herşey gönlünce olmaya devam eder..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Ceren. Aslında adresim olmalı sende. Geçen sene yılbaşı kartı göndermiştik birbirimize.
   Senin yılın bana göre epey hızlı geçmiş :D Eksiklerimi keşke hep senin gibiler tamamlasa. Dünya daha güzel olurdu o zaman :) Ben de seni çok öpüyorum.

   Sil
  2. Yok kanlı canlı adresin değil canım, email adresin yeter :D Bu arada evet kartlaşmıştık ama ben adreslerin hiçbirini koruyamadım, herkese 1 kart yollayıp adresini sildim, nasıl diyolla, asosyalim biraz anlarsın :D

   Sil
 4. Pıtpıt'a her baktığımda sen de aklıma geliyorsun, senin vesilenle hayvanları sevmiştim, artık çorumdaki sokağımda her gün köpekler için ciğerli makarna hazırlıyorum, kediler için sosis alıyorum, korkuyorum apartman önünde biriken hayvanlar yüzünden bizi atacaklar diye...her gün aklıma geliyordun...hoş geldin...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşbuldum Ayşe :) Çok mutlu ettin beni yazdıklarınla. Bu alandaki paylaşımların en güzel yanı bu işte, bir kişi dahi olsa birilerine ulaşabilmek. Güzel şeyleri çoğaltabilmek. Bu şekilde geri dönüşler olunca insan "bırakmamalıyım" diyor. Sana, Yunus'a ve Pıtpıt'a sevgiler.

   Sil
 5. Üzüm'den söz etmeden yorum olur mu? Özür! Üzüm nasıl? Kocaman öpücük ona.

  YanıtlaSil
 6. Merhaba :)
  Tekrar yazmana sevindim. Arada uğruyorum buralara, seni görmek güzel oldu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yine merhaba Burcu :) Belki seni de yeniden görürüz :)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...